Jak i dlaczego warto wynajmować samochody na minuty?

W zakresie usług transportowych funkcjonuje szereg nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich jest wynajem samochodów na minuty cieszący się ogromną popularnością w dużych miastach w Polsce. Z opcji tej chętnie korzystają zarówno osoby prywatne, jak i prowadzące działalność gospodarczą.

Samochód na minuty – na czym to polega?

Każdy z pewnością miał sposobność zetknąć się z anonsami typu „wypożycz samochód na minuty”. Warto zatem wiedzieć, co dokładnie się za nimi kryje. Wynajem aut w tej właśnie formule pod wieloma względami różni się od tradycyjnego najmu pojazdów. W sytuacji, kiedy w rachubę wchodzi wypożyczenie auta na minuty, nie ma konieczności składania osobistej wizyty w wypożyczalni i zawierania pisemnych umów. Wystarczy zainstalować na swoim smartfonie aplikację PANEK CarSharing, a następnie założyć w niej konto klienta i poczekać na jego weryfikację. Aplikacja jest niezbędna przede wszystkim do otworzenia pojazdu oraz zakończenia usługi, niemniej służy również do płacenia za przejazdy i zgłaszania usterek. Dzięki specjalnej mapie pozwala także namierzyć wolne samochody.

Samochód na minuty – jakie auto można wynająć?

Na minuty można wypożyczać głównie auta przystosowane do jazdy po mieście – funkcjonalne, dobrze wyposażone i ekonomiczne. Warto jednak wiedzieć, że w rachubę wchodzi też wypożyczenie samochodu dostawczego czy luksusowego. Jest to jednak opcja zarezerwowana dla osób systematycznie korzystających z aplikacji, które wydały w niej określoną kwotę. Nie ma w tym momencie znaczenia, czy auto niezbędne jest do celów prywatnych, czy związanych z prowadzeniem biznesu.

Wynajem samochodów na minuty – jakie przynosi korzyści?

Wymienić można całkiem sporo zalet wynajmu samochodów na minuty. Jest to oszczędność czasu i pieniędzy – kierowca płaci jedynie za rzeczywisty czas przejazdu i pokonany dystans. Pojazd na minuty to znakomita alternatywa dla transportu publicznego oraz taksówek. Pozwala na poruszanie się po mieście w komfortowych warunkach. Omawiana usługa funkcjonuje w dużych miastach.