Krótkoterminowy wynajem samochodów – na czym polega, jakie ma zalety?

Na nowoczesne usługi transportowe składa się sporo rozwiązań. Dzięki zróżnicowaniu w tym zakresie każdy jest w stanie znaleźć dokładnie to, czego potrzebuje. Bardzo dużą popularnością cieszy się krótkoterminowy wynajem samochodów.

Krótkoterminowy wynajem samochodów – co to takiego?

Krótkoterminowy wynajem samochodów jest nowoczesną usługą transportową adresowaną do osób prywatnych oraz prowadzących działalność gospodarczą. Trwa od 1. 20-30 dni, w zależności od wypożyczalni. Najemca w zamian za opłatę, której wysokość zależy od różnych czynników, dostaje do dyspozycji ubezpieczony, na bieżąco serwisowany samochód – zwykle zatankowany do pełna.

Krótkoterminowy wynajem samochodów – dla kogo?

Krótkoterminowy najem samochodów jest usługą doskonale sprawdzającą się paru sytuacjach. Jeśli ktoś sporadycznie siada za kółkiem i nie chce inwestować w zakup pojazdu, to rozwiązanie idealne dla niego. Podobnie jest w przypadku, gdy pojazd uległ awarii i trafił do warsztatu, a codzienne funkcjonowanie bez niego nie jest możliwe. Z kolei dla przedsiębiorców do świetny sposób na doraźne zasilenie floty, np. kiedy ktoś prowadzi biznes o sezonowym charakterze.

Krótkoterminowy wynajem samochodów – dlaczego warto?

Jak podkreślają klienci firmy iPanek, najem krótkoterminowy opłaca się przede wszystkim dlatego, że jest to oszczędność czasu i pieniędzy. Formalności związane z wypożyczeniem samochodu nie są skomplikowane i można załatwić je od ręki w biurze wybranej wypożyczalni, a nawet online. Poza tym oferta w tym zakresie jest na tyle bogata, że każdy znajdzie wariant usługi odpowiadający swoim preferencjom i możliwościom finansowym. Klient wypożyczalni staje się użytkownikiem pojazdu bez kupowania go na własność i ponoszenia wydatków na jego utrzymanie. Wynajmując samochód na krótki termin, kierowcy mogą skorzystać z rozmaitych opcji dodatkowych takich jak np. wypożyczenie fotelika dla dziecka czy dopisanie do umowy drugiego kierowcy. W rachubę wchodzi też wyjazd wynajętym samochodem za granicę.