Dlaczego opłaca się korzystać z podziemnych parkingów w centrum Krakowa?

Kraków jest jednym z największych miast w Polsce. Z uwagi na interesującą historię i wspaniałe zabytki należy do grona najważniejszych punktów na turystycznej mapie Europy. Zarówno mieszkańcy, jak i osoby odwiedzające gród Kraka, potrzebują miejsc, gdzie mogą zostawić auta. Na szczególną uwagę zasługują podziemne parkingi.

Podziemne parkingi w centrum Krakowa – jakie mają zalety?

Wygoda, funkcjonalność oraz oszczędność czasu i pieniędzy – to podstawowe zalety, jakimi wyróżnia się podziemny parking. Kraków-centrum to dla takich obiektów idealna lokalizacja – jest ona znakomicie skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Ponadto podziemne parkingi nie wpływają na sposób zagospodarowania przestrzeni nad nimi – w tym zakresie architekci mają naprawdę ogromne pole do popisu. Duża zaletą podziemnych parkingów jest też to, że można je budować nawet na terenach trudnych z geologicznego punktu widzenia – jest to zasługą używanych do tego nowoczesnych technologii i materiałów. Poza tym samochód zostawiony na podziemnym parkingu w centrum Krakowa jest bezpieczny, ponieważ jest doskonale chroniony przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych oraz przed kradzieżą. Parkingi podziemne są wyposażone nie tylko w skuteczne systemy zabezpieczeń, ale i w automatyczne kasy umożliwiające płatności kartą lub gotówką.

Podziemny parking w centrum Krakowa – jaki wybrać?

Obiekt obsługiwany przez Grupę Interparking to podziemny parking znajdujący się w bardzo bliskim sąsiedztwie Zamku Królewskiego na Wawelu i Starego Miasta. Wjazd znajduje się od ul. Powiśle. Kierowcy mają tutaj do dyspozycji 600 miejsc postojowych, przy czym istnieje opcja rezerwacji online. W tym celu należy wejść na stronę usługodawcy i wypełnić krótki formularz rezerwacyjny. Podaje się w nim termin i godzinę rozpoczęcia i zakończenia postoju. Stali użytkownicy mogą również wykupić miesięczny abonament, co pozwala zaoszczędzić na kosztach parkowania. Wydatki na to stanowią istotny element budżetu wszystkich kierowców w Krakowie.