Central Park – Zielone serce Nowego Jorku oraz jego najbardziej znane miejsca

Central Park, będący niewątpliwie najbardziej popularnym parkiem na świecie, jest jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Nowego Jorku. Ta gigantyczna przestrzeń zieleni, rozciągająca się na powierzchni 340 ha, została udostępniona publiczności w 1876 roku. Przygotowana dla mieszkańców i turystów infrastruktura obejmuje liczne alejki do spacerowania, miejsca przeznaczone na pikniki oraz boiska do różnego rodzaju sportów. Niemniej jednak, to nie jedyna atrakcja tego miejsca. Central Park słynie również jako sceneria wielu scen do popularnego filmu „Kevin sam w Nowym Jorku”.

Wśród najczęściej odwiedzanych elementów Central Parku znajdują się: romantyczna sadzawka Bethesda, mozaika Imagine stworzona na pamiątkę Johna Lennona, tajemniczy obelisk Kleopatry czy też nowojorskie zoo. Nie można zapomnieć o lodowisku, którego konstrukcji podjął się Donald Trump. Dla osób z Polski szczególne znaczenie ma rzeźba Władysława Jagiełły, która stanowi hołd dla 500 rocznicy Bitwy pod Grunwaldem.

Sugeruje się zakończyć wizytę w Central Parku, przechodząc przez bramę górników. W ten sposób, zwiedzający mają szansę podziwiać także wspaniałe budynki Metropolitan Museum of Art i Muzeum Guggenheima, a także zobaczyć z bliska słynną dzielnicę Upper East Side.