Barcelońskie skarby – Dzielnica Gotycka

Barri Gòtic, czyli Dzielnica Gotycka, to jeden z najważniejszych punktów w programie wycieczki po stolicy Katalonii. Jakimi zabytkami może nas tu zaskoczyć Barcelona? Na jaki atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę?

O Dzielnicy Gotyckiej w Barcelonie

Barri Gòtic to ciekawy fragment Barcelony, mogący się pochwalić średniowiecznym rodowodem. O długiej historii tej dzielnicy przypominają cenne zabytki, w gronie których nie brak cennych perełek dawnej architektury. Tą najsłynniejszą jest gotycka Katedra Barcelony, zaliczana do najważniejszych zabytków sakralnych Hiszpanii. Wznoszona od XIII do XV wieku, zachwyca majestatyczną sylwetką i pięknym wnętrzem. Na uwagę zasługują też takie atrakcje, jak muzeum katedralne oraz dach katedry, z którego roztacza się niezapomniany widok na miasto.

Co jeszcze jest tutaj warte uwagi?

Inną perełką architektury wyróżnioną przez branżowy serwis InfoPodroze.pl, której w tej części miasta warto się uważniej przyjrzeć, jest Pałac Królewski. Jego historia zaczyna się w XI wieku, a sama budowla jest ciekawym przykładem połączenia stylów romańskiego i gotyckiego. Wewnętrzu tej budowli czeka wiele atrakcji, m.in. sala gotycka, pochodząca z XIV wieku. Jest ona znana jako miejsce, w którym odbyło się spotkanie Krzysztofa Kolumba z Królami Katolickimi.

Dzielnica Gotycka to również gmach Ratusza Miejskiego oraz pozostałości rzymskiej świątyni Augusta, zbudowanej w I wieku p.n.e. na cześć cesarza Oktawiana Augusta. Warto też znaleźć czas na spacer po wąskich uliczkach, dzięki czemu pobyt w tej części Barcelony stanie się jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem.

Barcelona i jej Dzielnica Gotycka to wyjątkowe miejsce, które oczaruje każdego. Cenne zabytki i malownicze zakątki sprawią, że każdy miłośnik podróży poczuje się tu doskonale, a czas spędzony w Barri Gotic dla nikogo nie będzie czasem straconym.