Niecodzienna atrakcja w Chinach: Sklep z przekąskami na klifie, 120 metrów nad ziemią

Na południu Chin, na stromym urwisku klifu, znajduje się niebanalna atrakcja – mały sklepik. Ta niewielka drewniana budowla, wisząca 120 metrów ponad ziemią, zdobyła miano „najbardziej niebezpiecznego sklepu świata”. Aby dostać się do tego niecodziennego punktu handlowego, trzeba odważyć się na prawie półtoragodzinną wspinaczkę.

Ten malutki sklep, o powierzchni zaledwie dwóch metrów kwadratowych, zawieszony jest na wysokości 120 metrów. W ofercie ma napoje oraz lekkie przekąski. Zlokalizowany jest w Shiniuzhai Geopark w Chinach, obszarze słynącym ze spektakularnych górskich krajobrazów, który przyciąga turystów pragnących doświadczyć niesamowitych widoków.

Nietypowy sklep spożywczy usytuowany jest wzdłuż trasy ferraty o długości 800 metrów. Ferrata to specyficzny szlak turystyczny, wyposażony w stalową linę służącą do samodzielnego zabezpieczania się podczas wspinaczki.

Kontrowersje wzbudzał już w 2018 roku, kiedy został oficjalnie otwarty. Chińskie media państwowe ponownie zainteresowały się tym wyjątkowym miejscem po tym, jak liczne komentarze na temat sklepu zalały portale społecznościowe. Podróż na szczyt trwa około 90 minut, a każdy z odwiedzających otrzymuje na miejscu butelkę wody zupełnie za darmo.