Najpiękniejsze miejsca w Europie cz. 3

Wybrzeże Amalfi

Jedno spojrzenie na Wybrzeże Amalfi i możesz uwierzyć, że znalazłeś niebo na ziemi. To jest rodzaj urzekającego efektu, jaki to włoskie wybrzeże pozostawia na 5 milionach turystów odwiedzających rocznie.

Położone w regionie Kampania we Włoszech. Wybrzeże to zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wysokie klify przybrzeżne pokazują żywą roślinność, a wielobarwne miasta żyją obok rozbrajających turkusowych wód Morza Śródziemnego, tworząc scenę pozostającą na zawsze w pamięci.

Wybrzeże i 13 nadmorskich miast, dla których jest domem, są połączone autostradą SS163, uważaną za jedną z najbardziej malowniczych dróg na świecie. Każde miasto posiada charakterystyczną topografię Amalfi.

Pastelowe Positano to raj bogatych i słynnych luksusowych kurortów na klifach i wyśmienitej włoskiej kuchni. Miasto Amalfi jest najstarszą włoską republiką morską, niegdyś służącą jako duże centrum handlowe i techniczne na Morzu Śródziemnym.

Azory

Azory (wymawiane „ah-SORSH” przez miejscowych) to miejsce, które można sobie wyobrazić jako tło powieści fantasy. Jest to pewnego rodzaju miejsce na końcu ziemi, gdzie postacie spotykają mistyczne stworzenia, urzekające krainy. W pewnym sensie Azory są tym fantastycznym miejscem.

Jest to grupa dziewięciu wysp położonych około 1600 km od wybrzeży Portugalii kontynentalnej. Zostały utworzone przez serię trzęsień ziemi i erupcji, które miały miejsce tysiące lat temu. Atlantycki klimat ustąpił wiecznie zielonej roślinności, aby przejąć pozostałe szczątki, co zaowocowało w krajobrazy nie z tej ziemi.

Na Azorach znajdziesz wyspy usiane kilometrowymi kalderami spowitymi tropikalnymi liśćmi, wypełnionymi wielobarwnymi jeziorami, wielowiekowymi portugalskimi. W wodzie znajdziesz jedną trzecią gatunków waleni. A jeśli wybierz się na wycieczkę do doliny Furnas na wyspie São Miguel, możesz zanurzyć się w basenach termalnych, które zawierają minerały wytwarzane z uśpionego wulkanu. Uważa się je za pomocne leczeniu alergii i niedokrwistości.

Sprawdź również Bushcraftowy sklep z hamakami Leśni Ludzie.