Dlaczego warto odwiedzić Chiny?

Chiny to kraj, który zachwyca orientalną kulturą i niesamowitą historią.

Duża ilość zabytków z różnych epok, wspaniała przyroda i szereg atrakcji z najróżniejszych dziedzin to wystarczająca zachęta, aby spędzić w tym kraju trochę czasu i poświęcić go na intensywne zwiedzanie. Z jakich powodów przede wszystkim warto odwiedzić Chiny? Poniżej znajdują się wybrane propozycje.

Chiny i Wielki Mur Chiński

To jedna z największych atrakcji w Chinach, która jest widoczna nawet z orbity okołoziemskiej. Został wybudowany w VII wieku przed naszą erą i przez wiele lat stanowił najpotężniejszą budowlę wojskową na całym świecie. Celem jego powstania była ochrona Cesarstwa Chińskiego nie tylko przed barbarzyńcami, ale również przed złymi mocami.

Narodowy Park Geologiczny Zhangye Danxia w Chinach

Narodowy Park Geologiczny Zhangye Danxia znajduje się w północno-zachodnich Chinach i słynie z wielobarwnych formacji skalnych z piaskowca. W serwisie https://www.hotelinfo.pl/ można przeczytać, że to miejsce, które zapewnia turystom zupełnie nietuzinkowy krajobraz, a także raj dla miłośników gór czy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Z kolei znajdujące się w kolorowych składach jaskinie i groty przyciągają grotołazów z całego świata.

Chiński region Yuanyang

Region ten słynie ze zjawiskowych tarasów ryżowych, które w pewnym sensie stanowią symbol Chin. Uroda tarasów jest doceniana przez miliony turystów, a cały ten obszar wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tarasy te zostały wykonane przez grupę etniczną Hani i mimo upływu lat zachwycają autentycznością. Warto dodać, że powstały około tysiąca lat temu i znajdują się aż 1800 metrów nad poziomem morza, przez co widoki w tym miejscu robią wrażenie.