Co warto zobaczyć w Lublinie?

Lublin – miasto, które zachwyca turystów i mieszkańców tym, że jest niezwykle urzekające i wciąż można do niego wracać oraz odkrywać coś nowego.

Co warto zobaczyć w Lublinie?

Lublin może poszczycić się tym, że podczas jednego dnia zwiedzania na pewno nie uda nam się wszystkiego zobaczyć. W związku z tym na pewno warto skusić się na kilkudniowy wyjazd, jeśli pojawi się ku temu okazja. Zwiedzanie można rozpocząć od ważnej atrakcji w tym mieście, a mianowicie zamku połączonego z basztą. Każde z tych miejsc jest oddzielną atrakcją i takie bilety są też wymagane. Warto na te miejsca zarezerwować odpowiednią ilość czasu, gdyż zamek jest ogromny i liczba sal do zwiedzenia także nie jest zbyt mała, co zasługuje tym bardziej na uznanie. Jeśli już mowa o wieżach, bardzo polecamy także Wieżę Trynitarską, która znajduje się blisko trasy podziemnej, którą warto odwiedzić. Obie atrakcje są naprawdę fenomenalne i ich zwiedzanie nie jest szczególnie męczące.

Odpoczynek na łonie natury w Lublinie

Jeśli chodzi o odpoczynek w zgodzie z przyrodą w tym mieście nie możemy nie wspomnieć o Ogrodzie Saskim, który jest naprawdę zachwycający o każdej porze roku. Z przyjemnością można tam spędzić dłuższą chwilę, odpocząć, poczytać książkę, czy pozachwycać się przyrodą. Polecamy także Ogród Botaniczny, który zajmuje sporą powierzchnię i jeśli chodzi o jego roślinne zasoby to na pewno jest się też, czym zachwycić. Wspaniałym miejscem na dłuższe zwiedzanie jest także Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie oprócz chart możemy pozachwycać się zwierzętami spędzić sporo czasu na świeżym powietrzu.

Historyczne miejsca w Lublinie

Takich miejsc w tym mieście jest kilka. Najważniejszym z nich jest z pewnością pozostałość po obozie koncentracyjnym, czyli Majdanek. Nie jest to miejsce dla osób o słabych nerwach, dla dzieci, ani osób, które obawiają się wizyty w tym miejscu. W ogóle nieprzerażającym miejscem jest za to Dom Słów w Lublinie, w którym możemy dowiedzieć się jak dawniej powstawały książki i gazety. Na uwagę zasługuje także Dworek Wincentego Pola, który jest położony dobry kawałek od centrum. Gdy będziecie w Ogrodzie Botanicznym warto wykupić dodatkowy bilet na zwiedzanie Dworku Kościuszków, którego zwiedzanie nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Tekst powstał przy współpracy z serwisem LublinInfo.pl