Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków – miasto Kraka, co warto zobaczyć w tym mieście? Proponujemy mniej i bardziej znane atrakcje.

Miejsce znane nielicznym

Nie da się ukryć, że w przypadku dużych, czy nawet małych miast, są też takie miejsca, o których wie tylko określone grono odbiorców. Może to być spowodowane słabym przekazem, jednak nawet nie wszyscy przewodnicy po mieście nie wiedzą o tym, że w Collegium Maius – Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie o godzinie 15 odbywa się szczególne widowisko. Przez ok. 3 minuty ze ścian wyłaniają się różne figurki, których pojawienie się przekształca się we wspaniały spektakl. Warto zaplanować sobie zwiedzanie w taki sposób, by właśnie wtedy pojawić się na dziedzińcu tego Uniwersytetu.

Odpoczynek na łonie natury

Gdy zmęczymy się zwiedzaniem zawsze można skusić się na mały odpoczynek. Po co oddawać mu się w centrum miasta blisko samochodów, jeśli możemy zrobić to na łonie natury. Bardzo ciekawym i odpowiednim do tego miejscem są Planty, gdzie znajduje się także ławeczka słynnych matematyków. Jeśli zechcemy przespacerować się po Plantach, po odpowiednio długiej trasie uda się nam zatoczyć koło i wrócić na miejsce rozpoczęcia naszego spaceru. Na świeżym powietrzu znajduje się także kilka figur z Galerii autorskiej rzeźby Bronisława Chromego, położonej w Parku Decjusza w tym mieście. Miejsce warte polecenia na świeżym powietrzu to także Park Krakowski z dala od centrum.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Najważniejszą atrakcją w tym mieście na pewno jest Zamek królewski na Wawelu i powinien to być punkt obowiązkowy podczas każdego zwiedzania tego miasta. Ważne ze względu na prawdziwe wydarzenia jest także Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, przeznaczone dla osób dorosłych, które wywiera olbrzymie emocje na zwiedzających. Po dojechaniu do odpowiedniego miejsca komunikacją miejską można wspiąć się w pobliże Kopca Kościuszki, a następnie na niego samego. Na Starym Mieście także nie można narzekać na nudę, spacerując malowniczymi uliczkami, oglądając Sukiennice, pomniki i zaglądając w mniej znane zakamarki, w których na pewno można dostrzec coś wartościowego.

Więcej ciekawych miejsc do odwiedzenia w Krakowie znajdziesz na stronie https://www.halokrakow.pl/