Argentyna – przelot przez najważniejsze, nieodkryte dotąd skarby turystyki

Pomimo iż Argentyna wciąż jest mocno związana z piłką nożną i tango w umysłach ludzi na całym świecie, coraz więcej turystów odkrywa jej niezwykłe bogactwo naturalne i fascynującą kulturę. To państwo pełne jest różnorodnych atrakcji, które sprawiają, że jest ono prawdziwym rajem dla miłośników dzikiej przyrody i wybornej kuchni – zarówno mięsnej, jak i winnej. Przyjrzyjmy się bliżej najbardziej interesującym miejscom do odwiedzenia w Argentynie.

Argentyna jest krajem niezmiernie zróżnicowanym. Rozciąga się ona od granicy z Boliwią na północy aż po Ushuaia na Ziemi Ognistej na południu, co daje łącznie ponad 4.300 km – odległość porównywalną do tej między Warszawą a Bagdadem. Dzięki temu obszarowi możemy tu spotkać przeróżne krajobrazy – od tropikalnej dżungli przez dzikie pustynie pełne kaktusów, po rozległe równiny Pampy oraz gigantyczne, pokryte śniegiem szczyty Andów. Różnorodność Argentyny podkreślają także plaże Buenos Aires, które tworzą interesujący kontrast z lodowcami Ziemi Ognistej.

Skupmy się teraz na najważniejszych atrakcjach Argentyny. Wybór jest naprawdę duży – od dzikiej przyrody aż po miejsca związane z tango, Diego Maradoną czy Lionelem Messim. Bez wątpienia jest to kraj, który potrafi zapewnić niezapomniane przeżycia.

Buenos Aires, stolica Argentyny zamieszkiwana przez niemal 15 milionów ludzi, jest znana przede wszystkim z porywającego tanga, doskonałych restauracji oferujących pyszne mięso wołowe (m.in. popularny stek) oraz bogatej sztuki ulicznej i unikalnej architektury. Właśnie w tym pulsującym życiem mieście możemy poczuć wyjątkowy klimat metropolii amerykańskiego Południa.

Wśród największych atrakcji Buenos Aires wymienić należy niewątpliwie Plaza de Mayo z monumentalnymi budynkami takimi jak katedra, Casa Rosada (rezydencja prezydencka) czy El Cabildo – kolonialny ratusz. Dodatkowo warto odwiedzić Avenida 9 de Julio – aleję upamiętniającą uzyskanie niepodległości przez Argentynę, artystyczną dzielnicę La Boca oraz nowoczesne dzielnice Puerto Madero i Recoleta, gdzie znajduje się słynny cmentarz Cementario de la Recoleta.