Noclegi Zakopane – widok na rozświetlone nocą miasto na tle ośnieszonych szczytów Tatr

Apartamenty Zakopane – noclegi w górach dla małych i dużych

Rozważacie apartamenty w górach na noclegi? Zakopane okaże się strzałem w dziesiątkę – to królestwo niezliczonych atrakcji, które możecie odkrywać w trakcie wyjazdu całą rodziną! Główne zabytki, muzea czy szlaki w sercu miasta są zwykle dobrze znane. Ale co można jeszcze robić w tym słynnym uzdrowisku, gdy przyjeżdżasz z dziećmi? Czy apartamenty Zakopane – centrum lub okolice – to w takim wypadku dobry pomysł? Sprawdźmy!

Noclegi w górach od lat cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Prawdziwy szał zaczyna się jesienią i zimą, kiedy nasze polskie szczyty robią się jeszcze piękniejsze i bardziej malownicze, a także zapewniają masę atrakcji i rozrywki na świeżym powietrzu dla całych rodzin. Wśród preferowanych lokalizacji szczególne znaczenie ma perła Tatr – apartamenty Zakopane. Wynajem fajnego lokum w tym mieście nie jest trudne, ponieważ baza noclegowa prezentuje się bardzo bogato. Jednak czy atrakcje znajdą tu dla siebie nie tylko dorośli – spragnieni szaleństw narciarskich i wycieczek po szlakach – lecz także najmłodsi podróżnicy…?

Apartamenty centrum – Zakopane w najsłynniejszym wydaniu

Jeśli przyjeżdżacie całą rodziną w Tatry i macie noclegi w Zakopanem, weźcie pod uwagę m.in. kwatery leżące blisko serca miasta. Niezależnie bowiem od pogody – nawet przy sporym mrozie – możecie się udać na krótki, acz bardzo atrakcyjny spacer w centrum. Dzieciaki z pewnością będą uradowane spacerem po Krupówkach. Dla nich to prawdziwa świątynia niecodziennych obrazów, wśród których na czoło wybija się… biały miś, z którym można zapozować do zdjęcia!

Oprócz tego wzdłuż deptaku ciągną się kolorowe stragany z regionalnym rękodziełem – znajdziecie wśród nich także zabawki wpisujące się w góralski folklor, które mogą być dla dzieci wspaniałą pamiątką! Zarówno mali, jak i duzi mogą też tu spróbować lokalnych przysmaków. Przy Krupówkach znajduje się bowiem wiele doskonałych restauracji, a niektóre drobne przekąski są też dostępne na stoiskach ulicznych – np. oscypki czy korbacze.

Noclegi Zakopane – atrakcje dla dzieci

Oczywiście jednak Zakopane to nie tylko Krupówki. W mieście tym znajduje się również wiele wartościowych muzeów i zabytków… Tylko czy to rzeczywiście gratka dla dzieci? Na pewno warto im pokazać takie miejsca, ale żądni wrażeń milusińscy mogą się po pewnym czasie znudzić i chcieć zaznać również rozrywki skrojonej na ich własną – dziecięcą – miarę!

Odpowiedzią na ich oczekiwania może być choćby Iluzja Park. Ten obiekt jest zlokalizowany w dolnej części Krupówek i już sam wygląd budynku przywodzi na myśl Hogward Harry’ego Pottera. W środku znajdziecie aż dwa piętra wypełnione atrakcjami, w których magia przenika się z iluzją, tworząc niesamowity, fascynujący obraz świata.

Jeżeli kochacie zwierzęta, warto też udać się do słynnej Papugarni Egzotyczne Zakopane. To największe tego typu miejsce w całym województwie, w którym spotkacie liczne gatunki papug, ale i wiewiórek czy susłów. Koniecznie wstąpcie też do Akwanarium Podwodny Park. Ten obiekt – znacznie rozbudowany w 2021 roku – bije rekordy popularności! Możecie tu nie tylko zobaczyć wiele nietypowych gatunków ryb, lecz także dowiedzieć się o nich wspaniałych ciekawostek i poczuć się zupełnie jak w podwodnej krainie!

Apartamenty Zakopane – noclegi z psem to dobry pomysł?

Dla wielu dorosłych, jak i dzieci pełna rodzina oznacza także ich czworonożnych członków. Niektórzy mogą się zastanawiać, czy wyjazd z psem do Zakopanego to dobry pomysł. Jeśli to rozważacie, przede wszystkim sprawdźcie, czy dany apartament na wynajem jest przyjazny zwierzętom – znajdziecie takie np. w ofercie firmy Sun & Snow.

Pamiętajcie też, że nie we wszystkie miejsca możecie wejść z psem. Na przykład po Krupówkach możecie z nim spacerować (oczywiście na smyczy!), jednak uważajcie, by zwierzę nie spłoszyło się zbytnim gwarem ludzi czy przejeżdżającymi wozami zaprzęgniętymi w konie. Warto również wiedzieć, że z psem możecie się wybrać na spacer do Doliny Chochołowskiej. Pupil (pod warunkiem, że ma kaganiec) może też z Wami podróżować np. kolejką na Gubałówkę – okaże się to wspaniałą atrakcją dla całej Waszej rodziny!

Jeżeli zaś chcecie ruszyć na dłuższy spacer po górach z psiakiem, wybierzcie raczej słowacką część Tatr. Możecie tam z nim wędrować po wszystkich szlakach, niemniej przemyślcie najpierw trasę pod kątem tego, czy Wasz czworonożny przyjaciel na pewno da sobie radę z daną drogą. Wszystko zależy tu od indywidualnej kondycji – zarówno Waszej, jak i zwierzęcia!

Noclegi w górach – Zakopane: o czym jeszcze pamiętać?

Podsumowując: Zakopane to miasto oferujące masę fajnych atrakcji i wypoczynku dla całej rodziny –osób starszych i młodszych, dwu- i czworonożnych. Jeśli chcecie być pewni, że z Waszego wypoczynku wrócicie zadowoleni i uśmiechnięci – weźcie też pod uwagę względy bezpieczeństwa. Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa bardzo ważne przy wyborze apartamentu na nocowanie jest przestrzeganie w nim zasad sanitarnych przez gospodarzy.

Jeśli chcecie mieć pewność, że będą one dochowane, rozejrzyjcie się za ofertą, która to gwarantuje. W Sun & Snow każdy apartament spełnia rygorystyczne zasady sanitarne związane z COVID-19 – dzięki czemu możecie się tam poczuć komfortowo i bezpiecznie. Serdecznie polecamy!