Rekomendacje hoteli na komfortowe wakacje w Europie, które zadowolą nawet najbardziej wymagających

Planując wakacje często skupiamy się najpierw na wyborze kierunku podróży, a dopiero potem poszukujemy odpowiedniego noclegu. Czasami jednak to atrakcyjny hotel staje się punktem wyjścia do planowania urlopu, zwłaszcza gdy pragniemy spędzić większość czasu relaksując się na miejscu. W naszym zestawieniu prezentujemy 8 miejsc, których urok powinien przypaść do gustu zarówno miłośnikom życia nocnego, jak i rodzinom z dziećmi, dla których ważne są odpowiednie warunki i ciekawe atrakcje.

Na greckiej wyspie Korfu znajduje się czterogwiazdkowy Labranda Sandy Beach Resort. Usytuowany na południowo-wschodnim wybrzeżu wysepki, oferuje bezpośredni dostęp do piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do morza. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które mogą korzystać nie tylko z morskich kąpieli, ale również z licznych basenów na terenie kompleksu. Maluchy mogą również bawić się na świetnie wyposażonych placach zabaw, boiskach do koszykówki i siatkówki plażowej czy też korzystać z oferty klubu dziecięcego, gdzie polscy animatorzy dbają o to, aby nie dopadła ich nuda. W hotelu znajdują się również 4 restauracje specjalizujące się w kuchni greckiej, włoskiej, międzynarodowej i grillowanej.

Równie atrakcyjne miejsce na wypoczynek z rodziną to trzygwiazdkowy hotel Gradac na chorwackim wybrzeżu Adriatyku, który przeszedł gruntowną modernizację w 2016 roku. Położony jest blisko piaskowo-żwirowej plaży oraz przystanku autobusowego, skąd można dotrzeć do takich atrakcji jak Split czy Dubrovnik.

Na północnym Cyprze warto zwrócić uwagę na pięciogwiazdkowy Acapulco Resort. Kompleks składa się z trzech budynków głównych oraz licznych domków bungalowych położonych nad malowniczą zatoczką. Od Kyrenii dzieli go tylko 10 km, więc jeśli mamy ochotę na kolację w lokalnej restauracji, nie będziemy mieć problemów z dojazdem. Największą atrakcją dla dzieci jest sąsiadujący z hotelem aquapark z dziesięcioma zjeżdżalniami.

Na Krecie polecamy luksusowy obiekt 5*, należący do sieci White Olive Elite Rethymno. Znajduje się w miejscowości Sfakaki, około 9 km od centrum Rethymno. Tuż przy hotelu jest piaszczysto-żwirkowa plaża z łagodnym wejściem do morza. White Olive Elite Rethymno oferuje wyżywienie w formule all inclusive.

Na koniec polecamy hiszpański, czterogwiazdkowy hotel Playacalida, który przyciąga turystów komfortowymi warunkami, rozbudowaną strefą basenowo-rekreacyjną oraz atrakcyjną lokalizacją. Szczególnym urokiem emanuje arabska dekoracja wnętrz i bogate menu hotelowych restauracji. Okolica zapewnia dostęp do pięknych plaż, egzotycznej roślinności i widoku na Sierra Nevada.