Imprezy integracyjne dla firm – trendy w 2023

Impreza integracyjna, gala podsumowujące, szkolenie połączone z integracją — to wszystko ważne wydarzenia dla życia firmy. Aby dobrze zorganizować imprezę firmową, trzeba jednak dobrze się do tego przygotować. 

Imprezy integracyjne dla firm — zaplanuj z wyprzedzeniem

Organizacja imprez integracyjnych wymaga odpowiednio przygotowania. Na terenie całej Polski nie brakuje oczywiście przestrzeni eventowych, natomiast spotkanie integracyjne, jeśli ma się powieść i przynieść oczekiwane efekty, trzeba planować z wyprzedzeniem. To przede wszystkim pewność niezmienności kosztów, lecz także możliwość zorganizowania wyjazdu integracyjne w upatrzonym miejscu. Im wcześniej takie miejsce zarezerwujesz, tym więcej masz przestrzeni do perfekcyjnego zaplanowania wyjazdu integracyjnego. Miejsca organizujące imprezy integracyjne dla firm oferują pomoc nie tylko w zakresie obsługi i koordynacji imprez, lecz także:

  • stworzenia koncepcji kreatywnej,
  • przygotowania scenariusza wydarzenia,
  • zapewnienie odpowiedniej techniki scenicznej, oświetlenia, sprzętu do streamingu,
  • oferty uzupełniającej imprezy pracownicze: atrakcji muzycznych i występów artystycznych, warsztatów kulinarnych itp.
  • organizacji animacji dla dzieci
  • przygotowania gif bagów.

To jednak ty musisz wiedzieć, jak chcesz, aby wyglądało wyjście integracyjne, jakie cele sobie stawiasz, jaki efekt chcesz osiągnąć. To najważniejsze — ponieważ na tej podstawie możesz zbudować przepiękny i niepowtarzalny event.

Imprezy firmowe offline

Integracja pracowników jest dzisiaj ważniejsza niż kiedykolwiek: najpierw Covid-19, potem zdominowanie pracy w biurze przez model home office lub hybrydowy przyczyniły się do osłabienia więzi między pracownikami. O ile utrzymanie trybu hybrydowego w przypadku wielu przedsiębiorstw jest po prostu niezbędne, o tyle warto zarobić wiele, aby spróbować zbudować między pracownikami bliższe relacje lub do ich budowy ich zachęcić, a także wzmocnić poczucie wspólnoty w firmie. Wyjazdy integracyjne to doskonała do tego okazja. Dlatego też w 2023 roku coraz silniej widać trend do minimalizacji spotkań o charakterze online, na rzecz spotkań w rzeczywistej, konkretnej przestrzeni. Organizacja imprez firmowych, szkoleń, warsztatów daje tutaj naprawdę sporo możliwości, z których pracodawca może skorzystać, dostarczając swoim pracownikom niezapomnianych wrażeń.

Imprezy integracyjne, szkoleniowe, konferencje

Jednym z ważniejszych trendów 2023 jest postawienie na doświadczenie, niesamowitą przygodę. Liczy się świetna zabawa, ale taka, którą naprawdę zapamiętamy, bo coś podczas niej przeżyliśmy lub czegoś nowego się nauczyliśmy. Organizując firmową imprezę, warto pomyśleć, jak to przeżycie połączyć np. z team building. Koniecznie trzeba uwzględnić także wszelkiego rodzaju niedogodności, wyzwania, z którymi mierzą się uczestnicy takiego eventu i im pomóc. Jeśli masz w grupie osoby z niepełnosprawnością, zadbaj o integrację, w której będą mogli wziąć udział na równych warunkach. Jeśli w firmie pracują młode matki, które nie chcą zostawiać swoich dzieci, zadbaj o animatorów i opiekunów. Techniki włączające, inkluzywne są tak samo ważne na co dzień, jak i podczas tego typu imprez integracyjnych. Nikt nie powinien poczuć się pominięty, zlekceważony.

Przemyślany sposób na imprezę integracyjną

Ważnym trendem 2023 roku (i jak się można domyślać — kolejnych również) jest organizacja uwzględniająca wpływ człowieka na środowisko i starająca się go minimalizować. Jeśli możecie pojechać wszyscy razem jednym busem — zróbcie to, zamiast jechać prywatnymi samochodami. Organizując event, zadbaj o ograniczenie zużycia plastiku lub postaraj się z niego zupełnie zrezygnować. Postaw na wirtualny program, QR kody, zamiast drukować ulotki itd.