Cypryjskie atrakcje – niesamowite Pafos

Pafos jest jednym z tych miejsc, które są szczególnie interesujące dla miłośników archeologii. Tu znajdują się najcenniejsze stanowiska na Cyprze, zaś turyści mogą w czasie krótkiej wycieczki zapoznać się z bogatą przeszłością tej części świata.

Czemu cypryjskie Pafos jest takie niesamowite?

Zanim jednak turyści wybiorą się na spotkanie z przeszłością, koniecznie powinni zajrzeć do zatoki portowej oraz odwiedzić miejscowy fort. W porcie ujrzeć można wiele rybackich łodzi, które są własnością miejscowych rybaków. Warto zaznaczyć, że kiedyś wejście do tego portu było strzeżone przez dwa forty. Jeden z nich został jednak doszczętnie zniszczony. Drugi jest obecnie jedną z ciekawszych atrakcji dla turystów odwiedzających Pafos. Jest on otwarty dla zwiedzających, zaś wizyta w jego lochach na długo zapisuje się w pamięci zaglądających tu turystów.

Drugim interesującym zabytkiem o charakterze militarnym jest tutejszy zamek Saranta Kolones. To bizantyjski fort, który również może pochwalić się okazałymi lochami. Do dnia dzisiejszego zachowało się tu kilkadziesiąt oryginalnych kolumn – cennych zabytków dla miłośników dawnej architektury.

Inne atrakcje Pafos są już wiązane ze starszymi dziejami tego cypryjskiego miasta

Jednym z ciekawszych zabytków są tu domy z mozaikami, które odkryto w ruinach rzymskiej dzielnicy willowej. Najciekawsze mozaiki można zobaczyć w domu Dionizosa, ciekawe są też domy Tezeusza oraz Ajona. Ciekawym obiektem jest również rzymski Odeon z V wieku p. n.e. Po częściowej rekonstrukcji służy on obecnie jako scena na wolnym powietrzu. W pobliżu tego rzymskiego teatru można zaś ujrzeć dawną agorę, która była miejscem obrad dla obywateli miasta.

Wpisy i artykuły o interesujących atrakcjach turystycznych w całej Europie, przeczytasz w serwisie opodrozach.pl.

Katolicka część Pafos – to warto wiedzieć

Dla katolików zwiedzających Pafos ważnym obiektem jest pręgierz św. Pawła. Jak podaje jedna z miejscowych legend tu miał otrzymać karę chłosty św. Paweł, którego w ten sposób chciano ukarać za głoszenie nauki chrześcijańskiej.